IF Wedding Fashion İzmir moda ve ticaretin merkezi oldu

Moda dünyasına öncülük eden, Avrupa’nın en büyük gelinlik ve abiye giyim fuarı IF Weddding Fashion İzmir, pandeminin ardından ziyaretçilerine özlenen fuar deneyimini yaşattı. Moda şovları, defileleri ve etkinlikleri ile göz dolduran fuar, ticari görüşmeleriyle de ülke ekonomisine katkı sundu. Fuar Türkiye’nin farklı illerinden ve dünyanın dört bir yanından profesyonel ziyaretçileri ağırlarken alım heyetlerinde de birçok anlaşmaya imza atıldı. Katılımcı firmalar, fuarı ve ziyaretçilerin ilgisini değerlendirdi.

16. IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 22-25 Kasım 2022 tarihlerinde, moda ve ticaretin merkezi oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği partnerliğinde düzenlenen fuarda, Türkiye’den ve 10 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ile çocuk giyim ürün gruplarından 222 katılımcı yer aldı. Fuar, binlerce yerli profesyonel ziyaretçinin yanı sıra farklı ülkelerden 3 bine yakın yabancı ziyaretçiye de ev sahipliği yaptı. Defileleri, moda şovları ile 2023 modasına yön verecek tasarımların ilk kez görücüye çıktığı fuara, ilgi yoğundu. Fuara katılan firmaların temsilcileri de ilgiden memnun olduklarını belirterek, IF Wedding Fashion İzmir’i değerlendirdi.

Emine Yıldırım - Emine Yıldırım Moda Evi 

5 yıldır fuara katılıyoruz. İzmirli bir firmayız ve ihracat ağırlıklı üretim yapıyoruz. İlk katıldığımız günden bu yana ziyaretçi sayısının ve uluslararası katılımın artığını görüyorum. Bu yıl bu anlamda çok daha başarılı bir grafikle karşı karşıyayız. Keyifli bir fuar geçirdik. Aynı zamanda, katılan firmalarının kalitesinin yüksek olması, katılımcı ve ziyaretçi sayısının artması, uluslararası arenada iyi iş yaptığımızın ve uluslararası fuarlarla rekabet içinde, iyi bir yerde olduğumuzun kanıtı. Fuarın, İzmir’e ve Türkiye’ye ciddi bir katkısı olduğunu düşünüyorum.

Benek Osmani – Walone

Kosova Priştine’den fuara katılıyoruz. Daha önce misafir olarak katılıyorduk, bu yıl katılımcı olarak kendi standımızı açtık. Fuar bizim için çok başarılı ve heyecanlı geçti. Abiye ve gelinlik yapıyoruz, kendi tarzımızı burada yansıtma şansı bulduk. İtalya’dan, ABD’den, Fransa’dan, Suudi Arabistan’dan müşterilerimiz oldu, yeni müşterilere tanıştık ve sipariş verdiler. Çok memnunuz, gelecek yıl da daha büyük ve daha güzel bir stantla yine katılmak istiyoruz.

Tayyar Günbeyi - Günbeyi Grup

11 yıldır bu fuara geliyoruz. Gördüğümüz ilgiden, yaptığımız anlaşmalardan çok memnunuz. Fuar bizim için çok iyi geçti. Fuarda markalarımızla defilelerimizi de gerçekleştirdik ve tasarımlarımızı görücüye çıkardık. Ortadoğu ve Avrupa ağırlıklı müşteri ilgisi vardı, satışlarımız da iyiydi. Her yıl fuara geliyoruz, önümüzdeki yıllarda da olmaya devam edeceğiz.

Turan Aksoy, Yusuf Çamöz - Seren Moda  

Fuara bu yıl 4. kez katılıyoruz ve çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu fuar, yıllar içinde bizi seviye olarak da ileri taşıdı. Biz de marka olarak defilemizle fuara renk kattığımızı düşünüyoruz. Ortadoğu ve Arap ülkeleri markamıza ve tasarımlarımıza ilgi gösteriyor, orada tanınmış bir firmayız. Bu yıl fuar çok iyi geçti, defilemiz de çok beğenildi. Fuarda olmaktan ve ilgiden çok memnunuz.

Alper Turan - Balerina 

4 yıldır katılıyoruz. Gayet memnunuz burada olmaktan, gayet başarılı ve dünya standartlarında bir fuar. Dünyada bugün bu sektörde 5 tane fuar saysanız bunlardan bir tanesi de IF Wedding Fashion İzmir olur. Çok beğeniyoruz, müşteri kalitesi de çok iyi. Satışlarımız da gayet iyi ve Avrupa’dan Amerika’ya Türki cumhuriyetlerinden Balkanlara kadar birçok sipariş alıp ön anlaşmalar yaptık. Bundan sonra da burada olmaya devam edeceğiz.

Erman, Oğuz Sümer - Niobe by ASM 

Yüzde 70 yabancı, yüzde 30 iç piyasaya çalışan bir sektörüz. Abiye sektöründe 43 yıllık bir deneyimimiz var. Fuar hem İzmir açısından hem sektör açısından iyi gidiyor. Çok başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Yabancı konuklarımız çok beğendi koleksiyonlarımızı, gururla söyleyebiliriz. Avrupa’nın tüm ülkeleri ile diyalog halindeyiz, hepsi gelip fuara ilgi gösteriyor. Bu İzmir açısından çok güzel. Avrupa ve dünya, bu sektörde bu fuarı ve İzmir’i kabullenmiş durumda. İzmirli bir marka olarak bu fuardan gurur duyuyoruz.

Serdar Çakırlı - Torres Cerimonia 

14 yıldır bu fuara katılıyoruz. Yaklaşık 20 yıldır sektördeyiz. Fuarda eskiye dayalı tecrübelerimiz var. Daha çok Avrupa bölgesine çalışıyoruz. Sadece damatlık üretiyoruz. Değişik koleksiyonlar hazırlıyoruz. Fuara çok özenle ve dikkatle koleksiyonlar getiriyoruz. Bu yıl da 400 parça koleksiyon getirdik. Bu fuarda 2022-2023 koleksiyonumuzu çıkardık. Geçen yıla oranla ziyaret ve satışlarımız daha yüksek. Bu yıl geçen yılara göre daha iyi geçti.

Adnan Canpolat - Carmen

Bu yıl 7. katılışımız oluyor. Bu yıl 7 yılın içindeki en iyi fuar oldu. Satışlarımız ve ziyaretçilerimiz fazlaydı. Avrupalı müşterilerimizin ilgisi yoğundu, İtalyan, Portekiz, Alman heyetleri geldi. Yerli katılımcının ilgisi de çoktu. Gelecekten çok daha umutluyum, pandeminin etkisi bitmiş görünüyor, gelecek yıllar çok daha verimli olacaktır diye düşünüyorum.

Akın Güreler – Gürel Bijuteri

2013 yılından bu yana katılıyorum. Bu yıl geçen yıllara oranla daha iyi ve verimli bir fuar geçirdik. Yerli ve yabancı piyasa anlamında güzel işlere imza attık. Bu seneki fuardan memnunuz. Bundan sonraki yıllarda da katılım göstermeyi düşünüyoruz.